DZIEŃ DRZEWA

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku amerykański znawca i miłośnik przyrody, Juliusz Morton. Idea Mortona dopłynęła do Europy na początku lat 50 ubiegłego wieku, a w Polsce „Dzień Drzewa” obchodzony jest 10 października, dopiero od kilkunastu lat.

Przedszkolaki ze Skibniewa święto drzewa obchodziły już 9 października. Przyszły tego dnia do przedszkola ubrane w kolory drzew. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o drzewach. Wykonywały też różne prace plastyczne. Oglądały drzewa rosnące w okolicy przedszkola, porównywały ich wielkość, kształt liści i nasiona. Zapoznały się z różnymi gatunkami drzew. Dowiedziały się, jak ważne są drzewa w życiu człowieka i jak należy je chronić.

Mamy nadzieję, że poprzez organizację takich uroczystości zwrócimy uwagę dzieci na potrzeby środowiska i zachęcimy do działań na rzecz jego ochrony.

Book titled 'Nasze kreatywne drzewa 'Read this book made on StoryJumper